O projektu
Rezidence Jižní stráně

Bytový projekt Rezidence Jižní stráně představuje obytný soubor viladomů se třemi plnohodnotnými podlažími a jedním střešním ustupujícím podlažím, navazující na aktuálně realizovaný projekt VilaPark Tabulový Vrch.

Projekt je zasazen do reliéfu jižního svahu, což umožňuje vytvoření unikátní urbanistické koncepce a nabízí mnoho výhledů do blízké zeleně a do okolní krajiny. Výhodou je umístění projektu v části území, které kromě bytových domů navazuje na rodinné domy a trvalou zeleň. 

Situace a dispozice
3 samostatné domy
  • Viladomy jsou rozděleny do tří samostatných domů
  • Každý dům má dva nadzemní bloky spojené společným suterénem
  • V suterénu jsou umístěna garážová stání a technické a provozní zázemí

Výhodou tohoto řešení je odclonění zaparkovaných automobilů do suterénu, což umožňuje hojné umístění vnitrobloků zelení. V projektu je architektura domů mírně odlišná, aby byla zachována rozmanitost zástavby a vysoká estetická kvalita.  

Architektura

Autorem architektonické koncepce je architekt Jaroslav Neischl.

Navrhované bytové domy navazují ze severozápadu na stavby projektu VilaPark Tabulový Vrch. Na jihu a západě se nachází zástavba rodinných domů, převážně od stejného autora. Architektura bytových domů je moderní a nadčasová.

Je charakterizována jednoduchými formami doplněnými o propracované detaily, které dotváří vysoce hodnotný celek. Se stejnou péčí jako k exteriéru staveb, se při návrhu přistupovalo i k dispozicím a interiérům jednotlivých bytů, které byly navrhovány pro maximální kvalitu bydlení a spokojenost budoucích obyvatel.  

Lokalita
O lokalitě

Lokalita kde projekt vzniká se nachází v západní části města Olomouce.

  • Lokalita je napojena na síť MHD
  • Je výborně dopravně dostupná
  • V okolí se nachází veškerá občanská vybavenost

Dopravně je lokalita dostupná jak od směru od ulice Balcárkova, tak od kruhového objezdu ulic Hněvotínská a Okružní. V okolí se nachází klidová zeleň dostupná pěšky.   

Rodinné domy

V lokalitě Jižní stráně naše společnost vybudovala 8 nadstandardních rodinných domů. Všechny domu už znají své nové majitele, kteří se mohou těšit na klidné bydlení v městské zástavbě. U rodinných domů jsme při návrhu věnovali pozornost nejen nadčasové architektuře, ale také individuálnímu soukromí a praktičkostí dispozic. Rodinné domy se nacházejí v sousedství bytových domů.

Více informací